Informacje związane z

SARS-CoV-2

Bardzo poważnie traktujemy wprowadzone obostrzenia w związku z SARS-CoV-2 zdrowie naszych Podopiecznych jest dla nas najważniejsze. Dlatego też wprowadziliśmy reżim sanitarny i wdrożyliśmy szereg procedur, które mają na celu zmniejszenie ryzyka zachorowań w naszych placówkach. Na chwilę obecną nie odnotowaliśmy przypadku zachorowania na SARS-CoV-2 w naszych domach.  Poniżej przedstawiamy najważniejsze procedury, które obowiązują w czasie pandemii.

Przyjęcie do domu:

Według obowiązujących wytycznych wydanych przez Ministerstwo Zdrowia nowo przyjmowany mieszkaniec do Domu Opieki powinien mieć wykonany test RT-PCR w kierunku zakażenia wirusem SARS-CoV-2 nie wcześniej niż na 6 dni przed przyjęciem do placówki.

 

Obecnie my zlecamy wykonanie takiego testu. Wyniki dostajemy bezpośrednio z powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej.

Warunkiem koniecznym przyjęcia do naszej placówki jest uzyskanie ujemnego wyniku testu RT-PCR w kierunku zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

 

Jeśli nowo przyjmowana osoba przebyła już zakażenie wirusem SARS –CoV-2 powinna dostarczyć stosowany dokument potwierdzający takie zakażenie w przeszłości (kopię wyniku/kopię kart informacyjnej z pobytu w szpitalu).

Przyjęcie do naszej placówki może być z domu lub bezpośrednio ze szpitala.

W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 515-970-037

Personel:

Cały nasz personel dojeżdża do naszych domów prywatnymi środkami komunikacji. Personel pracuje tylko w naszych placówkach. Personel nosi fartuchy i maseczki jednorazowe. Ponadto cały personel co dwa tygodnie jest badany na obecność SARS-CoV-2

Budynek:

W budynku zostały przygotowane strefy izolacji w razie potrzeby. Zostało wydzielone osobne pomieszczenie na dezynfekcję personelu po przyjściu do pracy. Przy każdym wejściu dodatkowo zostały ustawione środki do dezynfekcji. Wszystkie pomieszczenia łącznie z pokojami pensjonariuszy są regularnie ozonowane i wietrzone.

Odwiedziny:

Niestety ze względu na stan pandemii wszystkie odwiedziny zostały wstrzymane do odwołania.